Koła Koronkowe

kola koronkowe ulotkaOd 15.02 w kolejną rocznicę śmierci bł. Ks. Michała Sopoćko - Apostoła Bożego Miłosierdzia, ruszyło nasze pierwsze hospicyjne Koło Koronkowe.
"Pozwól Mojemu miłosierdziu działać w Tobie" powiedział Pan Jezus św. Faustynie ( Dz 1486) a przez nią nam.
Przez codzienną, systematyczną modlitwę 9 osób należących do Koła koronkowego zanurza Hospicjum, chorych i ich rodziny w Bożym Miłosierdziu.
Każdy z członków grupy odmawia codziennie koronkę do Bożego miłosierdzia oraz jeden dzień nowenny do Miłosierdzia.
Raz w miesiącu odbywają się spotkania formacyjne na terenie hospicjum.

kola koronkoweNa początku każdego kolejnego miesiąca członkowie Koła wymieniają się dniami nowenny.
Miłosierdzie wobec bliźnich można realizować na wiele sposobów, słowem, czynem i modlitwą.
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do takiej duchowej formy wolontariatu, może zgłosić się do koordynatorów. Odległość nie jest ważna.
Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych, odpowiednie materiały zostaną mu dostarczone.