Kawiarenka Literacka

0317 001Dzięki dobrej współpracy z bibliotekami w Domasławicach i Darłowie, a także naszym wolontariuszom którzy chcą spędzać czas z chorymi, zaczynamy realizować nowy pomysł, czyli otwieramy Kawiarenkę Literacką.
Co miesiąc będziemy się spotykać przy cieście i kawie w kawiarence hospicyjnej na wspólnym czytaniu książek, poezji.
Zapraszamy różnych pisarzy, poetów.
To tez dobra forma spędzania wolnego czasu dla pacjentów.

W sobotę odbyło się pierwsze spotkanie w naszej Kawiarence Literackiej w Hospicjum dzięki uprzejmości i zaangażowaniu p Krystyny Krakowiak ( dyrektor biblioteki w Darłowie) z pisarką Dorotą Schrammek z Pobierowa. Ona sama o sobie mówi że jest mamą, żoną, pisarką.
Pacjenci którzy wyrazili chęć udziału w spotkaniu mieli możliwość posłuchać trochę o życiu p Doroty jak i o początkach inspiracji pisarskich.

Autorka opowiedziała też o fabule swoich książek. Jedna z pacjentek która pasjonuje się czytaniem książek miała wiele pytań, przemyśleń i tak wywiązała się bardzo żywa dyskusja, która wciągnęła innych.
Chora która przebywa u nas od kilku dni zdążyła już zapoznać się z naszą hospicyjną biblioteką i wybrać coś dla siebie. Jak sama mówi czytanie książek odrywa jej myśli od przezywania choroby i pozwala je zająć czymś innym.

Przed nami kolejne ciekawe spotkania z interesującymi ludźmi, którzy chcą przed nami otworzyć swoje wrażliwe serca i wprowadzić nas w przestrzeń widzianą okiem artystów.