Słoneczne żonkile

0418 001Pola Nadziei dla Naszego Hospicjum zakwitły po raz kolejny słonecznymi żonkilami.
Kwietniowa Akcja Żonkil przyniosła wspaniałe owoce w postaci wielu osób, przede wszystkim dzieci i młodzieży, które z otwartością serca włączyły się w tą formę pomocy, jaką jest zbiórka na potrzeby naszych pacjentów.

"Za każdą posadzoną cebulkę żonkila kryje się konkretny człowiek, który jest nadzieją dla naszych chorych" - tak powiedział podczas sadzenia żonkili ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor Hospicjum.

Kwietniowa akcja pokazała, że nasze Pola Nadziei kwitną przede wszystkim hojnością ludzkich serc, ponieważ za każdym kwiatem stoi konkretny człowiek, który gotowy jest przyjść z pomocą.
W rozprowadzaniu żonkili - za co bardzo dziękujemy, zaangażowało się ok 45 Szkolnych Kół Caritas wraz z młodymi wolontariuszami, katechetami, księżmi oraz Parafialnymi Zespołami Caritas z całej diecezji, a także Fundacja Charytatywna "Morze Miłości".

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają nas podczas Pól Nadziei.
Dziękujemy za pomoc finansową, życzliwość i gotowość do wzięcia udziału w akcji.
Poniżej kilka zdjęć z przebiegu akcji nadesłanych przez Szkolne Koła Caritas.