Otwarcie nowego skrzydła w Hospicjum

1027 016Na tę chwilę bardzo czekano.
W dniu 27 października 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszego Hospicjum połączone z akcją Pola Nadziei.
Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Zadarko, a towarzyszyli mu przedstawiciele władz i parlamentu, dobroczyńcy placówki, m.in. Fundacja Morze Miłości, przedstawiciele Zakładu Karnego w Czarnem, Policji, Lasów Państwowych, a także wolontariusze, pacjenci i ich rodziny.

Nowe skrzydło powiększy powierzchnię ośrodka o ponad 500 metrów kwadratowych.
W dobudowanej części znajduje się duża sala dziennego pobytu, sala rehabilitacyjna, magazyn farmaceutyczny, archiwum, pomieszczenia gospodarcze,węzeł sanitarny, a także pokoje dla rodzin pacjentów.

Po Eucharystii zebrani goście wyszli przed budynek, by w ramach akcji “Pola nadziei” zasadzić cebulki żonkili, które na wiosnę zakwitną wnowym obszernymogrodzie, powstałym przy okazji rozbudowy placówki.
Pieniądze z ich sprzedaży wesprą potrzeby chorych pacjentów.
Po uroczystym przecięciu wstęgi goście zebrali się w nowej, największej obecnie części domu – sali konferencyjnej.

Bp Zadarko pobłogosławił salę, a także inne, nowe pomieszczenia znajdujące się na dwóch kondygnacjach.
Pobłogosławił również krzyż, który zostanie zawieszony na ścianie rozbudowanej części domu.
Na zakończenie kilka osób zostało wyróżnionych przez Caritas statuetką ProLargitate.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wsparcie w tak ważnym dla nas dniu.

Artyści zapowiedzieli, że to nie ostatnie spotkanie, więc już z niecierpliwością czekamy na kolejne, odsłuchując wspólnie podarowane nam płyty.
Dziękujemy !