Rodzi się Miłość

2018 12 12 003Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia przebiegają nam na kilku płaszczyznach, ponieważ grudzień u nas zawsze jest bardzo aktywny.
Trwają wewnątrz Domu remonty z inicjatywy Dyrektora ks. Krzysztofa, które poprawiają jakość codziennego funkcjonowania. Wymaga to elastyczności i otwartości, żeby sobie wzajemnie pomóc.

Bardzo dużą pomocą w tym zakresie obdarowują nas nasi wolontariusze, którzy niemal codziennie wymieniają się przy sprzątaniu wyremontowanych pomieszczeń.
Jesteśmy im za to serdecznie wdzięczni. Są częścią naszego zespołu na którą zawsze można liczyć i nie wyobrażamy sobie Hospicjum bez nich.

Grudzień to też miesiąc odwiedzin i prezentów. Liczne szkoły, instytucje i prywatne osoby chcąc nieść konkretną pomoc przywożą naszym pacjentom to co niezbędne: środki pielęgnacyjne, artykuły spożywcze a ostatnio także materace przeciwodleżynowe, które są bardzo potrzebne.

Takimi prezentami obdarowała nas np. Szkoła Podstawowa we Wrześnicy, pracownicy urzędów gminy z Darłowa i ze Sławna, Zespół Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego, prywatne osoby zaprzyjaźnione z naszym Domem.
Wigilijny stół ozdobią też stroiki które napływają licznie wraz z odwiedzającymi. Pomoc w dekorowaniu nowej auli gdzie będzie wieczerza wigilijna, kawiarenki i innych pomieszczeń, a także w ubieraniu choinek, zdeklarowała młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie należąca do szkolnego wolontariatu ,"Jedyneczka" pod opieką pani Anny Król, katechetki.
Jak zawsze możemy też liczyć na wsparcie młodzieży z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie, szczególnie dzięki nauczycielce a naszej wolontariuszce pani Annie Kwiatkowskiej.
Młodzież już obdarowała naszych chorych pięknymi bombkami, na które sama zebrała pieniądze. Niedawno też myli przed świątecznie okna w naszym Domu, których nie jest wcale tak mało.
Rodziny naszych pacjentów licznie będą towarzyszyć swoim bliskim w czasie wigilii, dlatego też chętnie się angażują w jej przygotowanie, chociażby poprez przygotowanie potraw na stół.
W tym roku syn jednej z pacjentek zgłosił chęć poprowadzenia kolędowania przy gitarze.

Rzezczywiście, Bóg się rodzi i Swoją Miłością rozpala tyle serc, które chcą się dawać innym...