Wigilia Bożego Narodzenia

1224 006Jak każdego roku 24 grudnia 2019r. w naszym domu wspólnie świętowaliśmy Wigilię Bożego Narodzenia.
Przybyli na nią licznie wszyscy pragnący spotkać się przy żłóbku hospicyjnym: chorzy wraz z rodzinami, przyjaciele Hospicjum, pracownicy i wolontariusze.
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia poprowadzoną przez Bpa Krzysztofa Zadarko w hospicyjnej kaplicy.

Po modlitwie uczestnicy Wigilii spotkali się na auli, gdzie dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia.
Na wigilijnym stole znalazły się smaczne, tradycyjne potrawy przygotowane przez panie z naszej hospicyjnej kuchni.

W radosnej atmosferze, przy wspólnym śpiewaniu kolęd, wraz z Idalią i Szymonem, szybko mijał czas.
Podczas tego wieczoru, wszyscy zasiadający przy stołach mogli chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach.

Rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy – wszystko to stworzyło atmosferę rodzinnej wieczerzy wigilijnej.