Tak świętuje wolontariat hospicjum

0423 009W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (23.04.2017r) nasz wolontariat miał okazję świętować w Kołobrzegu podczas zorganizowanej przez Caritas Polska i TYP akcji „Polska Pomaga”.
Mieliśmy możliwość zaprezentować krótko na antenie TVP, na czym polega specyfika wolontariatu hospicyjnego, a także rozmawiać z osobami zainteresowanymi naszą pracą, rozdawać ulotki i foldery przybliżające hospicyjną ideę.

O godzinie 13:00 wszyscy spotkaliśmy się na Eucharystii w Bazylice.
Najbardziej entuzjastyczne momenty były związane z wykonywanym przez nas tańcem do pieśni „Błogosławieni Miłosierni”, do którego grał Szymon Żebrowski a śpiewała Idalia Jaskulska - nasi muzycznie uzdolnieni wolontariusze.
O godzinie 15:00 ze sceny poprowadziliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na koniec diakonia muzyczna „Tyle dobrego” zagrała specjalnie dla nas hymn Światowych Dni Młodzieży a my po raz ostatni zatańczyliśmy porywając do tańca dużą grupę ludzi.

Dziękujemy naszemu ks. dyrektorowi Krzysztofowi Sendeckiemu oraz ks. dyrektorowi Caritasu w Koszalinie Tomaszowi Rodzie, za zaproszenie nas do tak wspaniałego świętowania Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Dziękujemy za umożliwienie podzielenia się z innymi świadectwem służby w naszym Domu człowiekowi choremu.

Kordynatorki S. Nikodema i Renata Lepper – Zalewska oraz wolontariusze DHOC