"Na zaczarowanym podwórku"

0609 003W przeciągu ostatnich miesięcy w Hospicjum odbyło się kilka spotkań artystycznych z udziałem dzieci, które występowały przed niecodzienną publicznością – chorymi którzy patrzą na świat z perspektywy łóżka.
Jak ważne dla pacjentów są takie chwile świadczą słowa jednego z naszych podopiecznych, który od rana kilkakrotnie dopytywał się o czas występu i oczekiwał przybycia małych artystów.

W radosnym przedstawieniu pt. "Na zaczarowanym podwórku" zagrały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, które przyjechały pod opieką pani dyrektor Karoliny Kędziołka, wychowawców i rodziców.
Dzieci zawsze są mile widziane przez chorych bo wnoszą dużo entuzjazmu, świeżości i prostoty, ale przedstawienie miało jeszcze jeden ciekawy akcent - było w nim wykorzystanie zapominanych już przez młodsze pokolenie gier i zabaw podwórkowych na których nasi chorzy się wychowali.
Jak podsumował jeden z pacjentów: "Może padać śnieg i deszcz, może wiać silny wiatr, ale tu jest zawsze ciepła atmosfera. A te dzieci to przyszłość naszego kraju, bo może są wśród nich przyszli pisarze, politycy."

Po występie chorzy, dzieci wraz z opiekunami i stali goście uczestniczyli w Mszy świętej, na której w powiększonym gronie modlitwa i śpiew brzmiały radośniej i głośniej.