Grudzień w naszym Domu

2017 grudzien szopkaMiesiąc grudzień rozpoczęliśmy świętowaniem Dnia Wolontariusza.
W intencji naszych wolontariuszy i ich rodzin Mszę świętą odprawił ks. dyr. Krzysztof Sendecki, następnie spotkaliśmy się w kawiarence przy kawie i cieście.

Jak to w czasie przedświątecznym do naszego Domu zaczęli przybywać goście z prezentami dla chorych.
Odwiedziły nas  panie z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Sławnie z kartkami z życzeniami dla każdego chorego i kwitnącymi pięknie w tym czasie kwiatami grudniami, które już zdobią pokoje pacjentów.
Szkoła Podstawowa we Wrześnicy zrobiła nam potężny prezent w postaci nowych kompletów pościeli oraz dużych ilości art. spożywczych. Prezenty przywiozła min. p dyrektor Iwona Duszyńska wraz z delegacją uczniów.
Pani Ania Kwiatkowska, nasza wolontariuszka, tuż przed świętami przywiozła swoje uczennice z Gimnazjum w Darłowie i wraz z nimi wspólnie ubrała choinki w asyście zainteresowanych pacjentów.
Młodzież z Gimnazjum w Malechowie z kolei zajęła się dekoracją naszej kawiarenki gdzie tradycyjnie odbywa się wieczerza wigilijna.

Nasi wolontariusze brali tez udział w zbiórce żywności, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
Do tej akcji dołączyła się po raz pierwszy Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich w Darłówku na czele z p dyrektor Joanną Tarkowską a w Dąbkach rodzice dzieci ze Szkolnego Kółka Caritas.

Piękną szopkę dostaliśmy też w prezencie z Zakładu Karnego w Czarnem i dyrektor ppłk Wojciecha Brzozowskiego.
Przywiózł ją p. Cezary Sierzputowski wraz z nowym kapelanem Zakładu ks. Marcinem Gajowniczkiem.
Była to bardzo miła wizyta.

Jest dla nas ogromną radością że tak dużo osób chce przyjeżdżać do nas z pomocą, szczególnie młodych ludzi.
Dzięki nim nasz Dom staje się prawdziwym Gościńcem, gdzie każdy znajdzie życzliwość, otwartość, serdeczność.
Doświadczając wdzięczności od chorych za chwilę uwagi, dobre słowo, pomoc, wspólny śmiech czy cichą obecność, można zupełnie przewartościować swoje myślenie.
To są spotkania które wewnętrznie ubogacają obie strony.

Cieszymy się także z osób które często nas odwiedzają, a które zaliczamy do grona przyjaciół naszego Domu.
Są wśród nich przede wszystkim rodziny które opiekowały się swoimi bliskimi i którym my mieliśmy zaszczyt towarzyszyć.
Teraz spotykamy się na wspólnej Mszy świętej, kawie, obiedzie.
Zawsze możemy na nich liczyć i mamy nadzieję że z wzajemnością.