Poczytajmy chorym książki

0120 002,,Poczytajmy chorym książki” - to akcja która wyrosła z potrzeby serca, zarówno czuwających przy swoich bliskich rodzin, jak i samych pacjentów.
To ciekawa forma spędzania wolnego czasu wspólnie przez chorych i wolontariuszy, którzy podjęli się z entuzjazmem w ten sposób im towarzyszyć.

Na apel o podarowanie nam kilku książek do biblioteczki hospicyjnej odpowiedziało grono osób prywatnych i organizacji (min MPGK), dzięki którym pozyskaliśmy sporo nowych, interesujących pozycji wydawniczych.
Mile widziane są powieści historyczne, pogodne opowiadania , klasyka, tematyka religijna, albumy, poezja.

Przede wszystkim jednak zaangażowała się p. Dorota Dąbska, dyrektor Biblioteki w Domasławicach, która nie tylko podarowała nam książki, ale też zaangażowała się w ich czytanie.
W ten sposób rozpoczęliśmy popołudnia z książką.

Dziękujemy wszystkim którzy obdarowali nas w ostatnim czasie i jednocześnie zapraszamy osoby które chciałyby wraz z nami poczytać chorym.
Kontakt do koordynatorów wolontariatu:

• 660 141 052 - s. Nikodema Rewa
  • 600 385 088 - Renata Lepper Zalewska