Dom hospicyjnO-OPIEKUŃCZY CARITAS im. Bpa Czesława Domina w Darłowie

W naszym Domu już od dziesięciu lat zajmujemy się opieką paliatywną nad chorymi – opieką aktywną, wszechstronną i całościową nad pacjentami chorującymi na nieuleczalne, postępujące choroby. Prowadzimy zarówno hospicjum stacjonarne, jak i hospicjum domowe.

Jak zgłosić chorego do hospicjum?

Krok po kroku wyjaśniamy proces przyjęcia do naszego hospicjum

Hospicjum stacjonarne

W hospicjum stacjonarnym przyjmujemy chorych bezpośrednio do naszego Domu, zapewniając najwyższy standard całodobowej opieki nad naszymi pacjentami

Hospicjum domowe

W hospicjum domowym chory pozostaje w swoim domu, a my udzielamy wsparcia niezbędnego do zwalczanie bólu i poprawienie jakości życia pacjentów i ich rodzin

Psycholog

W naszym hospicjum, pacjenci i ich rodziny mogą nieodpłatnie skorzystać z opieki i wsparcia psychologa

dowiedz się więcej o nas

Hospicjum zawsze aktywnie działa, by jak najlepiej pomagać chorym. Włączamy się w organizację wielu akcji, takich jak Pola Nadziei, bal charytatywny, festyn Morze Miłości, a także okolicznościowe kwesty i zbiórki żywności.

Dowiedz się więcej o naszych działaniach

Patronem naszego Domu Hospicyjno-Opiekuńczego jest bp. Czesław Domin. Przez wiele lat był on biskupem naszej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zawsze ogromnie cenił sobie chęć niesienia pomocy innym.

Dowiedz się więcej o bp. Dominie

Hospicjum gromadzi wokół siebie grupę aktywnie wspierających nasz Dom osób. Nasi wolontariusze pełnią różne role, a poprzez włączanie się w nasze działania, umożliwiają nam jeszcze lepszą opiekę nad chorymi.

Dowiedz się więcej o wolontariacie w Hospicjum

Przyjaciele naszego hospicjum

Nasi partnerzy i patroni medialni

Zobacz, jak możesz nas wesprzeć