Opieka duchowa

Ciężka, nieuleczalna choroba prowadzi do pytań o sens przeżywania trudnych doświadczeń życiowych, znaczenie cierpienia i śmierci, a w konsekwencji o rolę Boga w biegu ludzkiego życia.
Są to pytania, które wykraczają poza pomoc medyczną i psychologiczną.
Myśląc o doświadczeniu nieuleczalnej choroby myślimy również o rodzinie, która także przeżywaduchowe cierpienia. Dlatego tak ważna jest obecność w zespole hospicyjnym księdza, który odwiedza domy naszych chorych, stwarzając okazję do rozmowy, wspólnej modlitwy, przyjęcia sakramentów, w zależności od wyrażanych przez chorego potrzeb.

Dla wielu wizyta księdza jest jednoznaczna z „ostatnią posługą”. Walczymy z tym stereotypem.
Celem posługi duszpasterskiej, oprócz udzielania sakramentów, jest wspieranie pacjenta i jego bliskich w życiu z nieuleczalną chorobą.

Rodziny naszych pacjentów, którzy odeszli, w dalszym ciągu otaczane są opieką duchową.
Zapraszamy je do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy:

• w dni powszednie:
    • 11:30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu