piątek, 28 Paź 2016
Jesteś w: Start Co to jest hospicjum
Co to jest hospicjum
Co to jest hospicjum? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 marca 2012 17:02

Hospicjum- to miejsce przeznaczone dla ludzi ciężko chorych, cierpiących i umierających (głównie zmagających się z chorobą nowotworową).

W naszym Domu przygotowaliśmy 21 miejsc dla chorych. 10 z nich służy opiece hospicyjnej – skierowane są ona do chorych w terminalnych stanach choroby nowotworowej. Pozostałe przygotowane są dla innych chorych w stanach przewlekłych i wymagających ciągłej opieki.

Opieka dla chorych hospicyjnych jest darmowa (potrzebne jest skierowanie do hospicjum od lekarza).
Pozostałe miejsca, do momentu uzyskania przez nas kontraktu z NFZ, są płatne. Przyjęcie pacjenta odbywa się na podstawie badania dokonanego przez naszego lekarza oraz na podstawie umowy cywilno – prawnej pomiędzy naszym Domem, a rodziną chorego.
W naszym obiekcie staramy się budować prawdziwie domową i ciepłą atmosferę, a zarazem zapewnić profesjonalną i ciągłą opiekę medyczną – codzienna opieka lekarska, całodobowa opieka pielęgniarska, rehabilitant, psycholog i kapelan. 
Dodatkowym motywem naszego starania, aby zapewnić jak najlepszą opiekę przebywającym w naszym Domu chorym jest fakt, że prowadzony jest on przez Caritas, a część naszego zespołu stanowią siostry zakonne.


Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2013 04:53