Koncert w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

19 stycznia odbył się w hospicyjnej kaplicy koncert w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.
Zaprezentowali oni montaż słowno muzyczny jeszcze w klimacie świąt Bożego Narodzenia, złożony z tekstów św. Matki Teresy, oraz kolęd – tych tradycyjnych, w śpiewanie których włączyli się też pacjenci, jak i bardziej współczesnych, min. „Uciekali, uciekali”, która została napisana do musicalu „Metro” (pierwszego polskiego musicalu po II Wojnie Światowej).
Piosenka Antka Smykiewicza „Na nowo” zakończyła piękny występ.
Część młodzieży wraz z rodzicami i p Magdaleną Sadowską – nauczycielką, która zainicjowała to spotkanie, została także na Mszy świętej wraz z chorymi. Dyrektor Ks. Krzysztof Sendecki w czasie kazania powiedział młodzieży ze „taki gest dobroci jaki dzisiaj uczynili odwiedzając naszych pacjentów i ofiarując im swój czas i talent, pomnaża w sercach wrażliwość”.

Po Eucharystii młodzi ludzie ochotnie pomogli odwieźć domowników do ich pokoi na obiad.
Następnie ks. Krzysztof przedstawił gościom idee którymi kierujemy się w naszym Domu i opowiedział o codziennym życiu.
Nauczycielka p Magdalena Sadowska powiedziała że jest dumna ze swoich uczniów, którzy okazali wrażliwość, chęć pomocy i którzy wcale nie kwapili się do wyjścia, chociaż dla większości było to pierwsze spotkanie z człowiekiem chorym.

Już teraz planujemy kolejne spotkania na terenie Hospicjum, nie koniecznie tylko artystyczne.
Dary które Pan Bóg w nas złożył odkrywa się poprzez służbę drugiemu człowiekowi, a tu jest duże pole do ich odkrywania i realizacji.