Grupa wsparcia

Grupa wsparcia dla osób i rodzin w żałobie

Spotkania w ramach grup wsparcia to forma pomocy dla osób i rodzin w żałobie.
Odbywają się w atmosferze całkowitej akceptacji i zrozumienia.
Grupa wsparcia w żałobie opiera się na wzajemnym przeżywaniu, nazywaniu oraz dzieleniu się emocjami, uczuciami, refleksjami z osobami, które podobnie jak my doświadczyli straty ukochanej osoby.

Spotkania w gronie osób o podobnych trudnych doświadczeniach, związanych ze stratą ukochanej osoby, uświadamiają nam, iż w naszym bólu nie pozostajemy sami.

Zajęcia w ramach grupy wsparcia pomagają w radzeniu sobie z emocjami jakie przeżywamy po śmierci bliskiej osoby.
Ponadto uświadamiają jak ważna jest rozmowa i wentylacja uczuć, które towarzyszą nam w związku z bólem po starcie.

Do udziału w zajęciach, prowadzonych w ramach grupy wsparcia, zachęcamy wszystkie te osoby, które nadal mimo upływu czasu odczuwają takie emocje jak: smutek, żal, rozpacz, lęk, z powodu straty bliskiej osoby.
Kiedy te emocje stają się bardzo silne oraz zaczynają utrudniać nam codzienne funkcjonowanie warto skorzystać z pomocy osoby, która okaże wsparcie, zrozumienie oraz wyjaśni i pomoże nam przejść ten trudny proces jakim jest żałoba po starcie ukochanej osoby.

Grupę wsparcia prowadzi psycholog hospicyjny.
Spotkania są nieodpłatne.

Osoby zmagające się z tym trudnym doświadczeniem, jakim jest stara bliskiej osoby, mają również możliwość spotkań indywidualnych z psychologiem w swoim w domu bądź na terenie hospicjum w Darłowie.

Celem szczegółowych informacji prosimy o kontakt z psychologiem hospicyjnym: Renata Lepper-Zalewska, telefon:  600 385 088.