Bożonarodzeniowa wizyta ks. biskupa Dajczaka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to chwile zabiegania, przelotnych pozdrowień, zamyślenia nad tajemnicą wcielenia Syna Bożego. W tym czasie w naszym Domu odbyło się potkanie bp Edwarda Dajczaka z personelem oraz wolontariuszami hospicjum.

W adwentowym przygotowaniu do świąt Biskup odwołując się do listu na adwent Papieża Franciszka, przybliżył Narodzenie Jezusa Chrystusa i Jego miłość, która objawiona w Ewangelii dotyka każdego z nas. Ksiądz Biskup szczególnie podkreślił, że miłość okazywana chorym przez osoby pochylające się nad pacjentem, to ewangelia pisana czynami. Można pozostać na poziomie profesjonalizmu i formalizmu i to jest też praca. Można być też człowiekiem z sercem i to jest niesamowita wielkość człowieka pracującego przy chorych w hospicjum.

Biskup przybliżył w konferencji miłość Boga do ludzi poprzez to, że wszedł w naszą rzeczywistość bólu, cierpienia, strachu tak jak chorzy w hospicjum. Konferencja zakończyła się modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem pracowników. Po modlitwie odbył się poczęstunek, podczas którego wszyscy w atmosferze radości złożyli sobie wzajemnie życzenia.