Pola Nadziei

Niedawno w naszym Hospicjum obchodziliśmy uroczystą inaugurację akcji Pola Nadziei. Odbywała się ona w warunkach kameralnych ze względu na sytuację epidemiologiczną. Jednak to nie był koniec.

Pan Paweł Krakowiak przewodniczący Rady Osiedla Bema – Darłowo zaproponował zorganizowanie akcji posadzenia żonkili wzdłuż drogi od kościoła pw. św. Gertrudy do hospicjum. Do realizacji tego pomysłu doszło w sobotę 6 listopada 2020r. Mieszkańcy Osiedla Bema w Darłowie oraz inni chętni, zebrali się i na ponad kilometrowym odcinku posadzili 5500 cebulek żonkili.


Cztery godziny pracy wielu ludzi na wiosnę pięknie zakwitnie tworząc „ulicę żonkilową” prowadzącą do naszego Domu. Gdy zakwitną zostaną zebrane i rozdane w drugiej części akcji Pola Nadziei.

Może nie każdy wie, że pierwsze Pola Nadziei zakwitły w Szkocji, natomiast w Polsce pierwsze Pola Nadziei zakwitły w Krakowie w 1998r. a od 2003 akcja nabrała formy ogólnopolskiej.


Żonkil natomiast symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią.


Bardzo nas cieszy i wzrusza, że co raz więcej osób przyłącza się do tych obchodów. Każdy może taką cebulkę zasadzić w swoim ogrodzie czy doniczce. Na wiosnę przypomną o hospicjum, ale i połączą nas duchowo.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję: Rada Osiedla Bema – Darłowo, Ślifierz Usługi Ogrodnicze, Fundacja Charytatywna „Morze Miłości” oraz wszystkim prywatnym osobom, które w sobotnie przedpołudnie dołączyły się do akcji.