29. Światowy Dzień Chorego

W ten czwartek obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II na 11. lutego, dokładnie we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Stało się to w 1992 roku, czyli w 75. rocznicę Objawień Fatimskich.

W Dzień Chorego modlimy się za wszystkich chorych, cierpiących zarówno fizycznie jak i duchowo, a także za osoby, które przy trwają przy chorych. W tym roku myślimy też o pracownikach ochrony zdrowia i wolontariuszach, którzy pomagają chorym w czasie pandemii.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów i personelu, w tym roku Dzień Chorego obchodzić będziemy w naszym Domu kameralnie i bez udziału gości. W niewielkim gronie spotkamy się w czwartek na mszy w hospicyjnej kaplicy celebrowanej przez dyrektora hospicjum ks. Krzysztofa Sendeckiego, a następnie przekażemy naszym podopiecznym kartki z życzeniami przygotowane przez nasze niezastąpione wolontariuszki.

Drodzy Przyjaciele, mimo że nie możemy zaprosić Was do obchodzenia tego dnia z nami osobiście w hospicjum, to zachęcamy Was do wspierania nas modlitwą i pamiętania o nas nie tylko od święta. Dziękujemy Wam też za całe okazywane nam wsparcie, dzięki Wam możemy wciąż pomagać tym, którzy nas potrzebują.

Zachęcamy Was również do przeczytania orędzia papieża Franciszka na tegoroczny Dzień Chorego. Znajdziecie je TUTAJ.