Inauguracja akcji „Pola Nadziei” 9.10.2021r.

W sobotę 9 października w naszym Hospicjum odbyła się inauguracja akcji „Pola Nadziei”.

Rozpoczęliśmy mszą, którą celebrował bp Krzysztof Zadarko. Następnie wraz z licznymi gośćmi udaliśmy się do ogrodu posadzić cebulki żonkili – symbole nadziei. Na naszym ogrodowym poletku posadziliśmy około 500 cebulek.

Pola Nadziei to akcja dwu etapowa. Na jesień sadzimy żonkile, które wiosną zakwitają i są rozdawane przez wolontariuszy. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.

Z roku na rok, co raz więcej osób zakłada „Pola Nadziei” w swojej okolicy. Przed domem, przy szkołach, firmach. Wszystkich serdecznie zachęcamy do dołączenia. Jeszcze można sadzić żonkile, które wiosną pięknie zakwitną.