Nasze akcje

W jakie akcje organizowane przez hospicjum mogę się włączyć?

Pola Nadziei to cykliczna akcja prowadzona przez hospicja w całej Polsce od 2003 roku, choć jej historia światowa jest jeszcze dłuższa. Nasze działania zaczynamy jesienią, gdy wolontariusze hospicjum rozdają w kwestach cebulki żonkili. Następnie, sadzimy cebulki – zarówno my w naszym Domu Hospicyjno-Opiekuńczym, jak i każdy uczestnik akcji. Po zimowych mrozach, przed Świętami Wielkanocnymi, sadzonki zaczynają kiełkować, tworząc nasze złota pola nadziei. W ten sposób, 

Akcja ta ma na celu uwrażliwianie na temat samej działalności hospicjów, a także stałe przypominanie nam wszystkim o wartości, którą niesie ze sobą bezinteresowna pomoc chorym.

Zimowy Bal Charytatywny to wydarzenie organizowane od wielu lat przez Fundację Charytatywną „Morze Miłości”. Dzięki tej akcji, na rzecz naszego Domu Hospicyjno-Opiekuńczego przekazywane jest tak potrzebne hospicjum wsparcie finansowe. 

Festyn Morze Miłości to letnia akcja organizowana co roku przez Fundację Charytatywną „Morze Miłości” w Darłowie. Festyn angażuje lokalnych twórców, artystów i społeczność w pomoc naszemu hospicjum. 

Nasz Dom Hospicyjno-Opiekuńczy współpracuje ze szkolnymi kołami Caritas w regionie. Już niedługo pojawi się ich lista!

Światowy Dzień Chorego obchodzimy corocznie 11 lutego. Jest dzień, w którym w specjalny sposób myślimy o chorych, w tym również podopiecznych naszego hospicjum, a także o osobach wpierających ich. 

Wolontariat

W nasze akcje zaangażowane jest zawsze całe grono wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Ty również możesz nam pomóc jako wolontariusz!

 

Przeczytaj więcej o wolontariacie

 

Możesz też wspomóc nas w inne sposoby, niezależnie od prowadzonych przez nas cyklicznie akcji.